Prezentacja kandydatów z list PSL do wyborów samorządowych 2014

W piątek 24 października w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury odbyła się Konwencja Wyborcza kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z Powiatu Giżyckiego w wyborach samorządowych do sejmiku wojewódzkiego, na wójtów i burmistrza i do rady powiatu. Gościem konwencji był Adam Krzyśków – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, sekretarz Zarządu Wojewódzkiego PSL. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem pierwszej zwrotki „Roty” – hymnu PSL, a następnie krótki występ zespołu „Marcinianki” z Marcinowej Woli gm. Miłki wprowadził wszystkich uczestników w dobry nastrój.

Przed prezentacją kandydatów szef sztabu wyborczego PSL w województwie Adam Krzyśków odznaczył Kol. Andrzeja Sierońskiego „Złotą Koniczynką” i jego wnukowi Mateuszowi Sierońskiemu wręczył legitymację członkowską PSL. Mateusz reprezentuje czwarte pokolenie Sierońskich związanych z ruchem ludowym.

Prezes Zrządu Powiatowego PSL w Giżycku Wacław Strażewicz zapoznał z deklaracją programową na wybory samorządowe 2014, po czym nastąpiła prezentacja wszystkich kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, na wójtów i burmistrza oraz do rady powiatu.


Na zakończenie głos zabrał Adam Krzyśków przekazując praktyczne uwagi do zastosowania w kampanii wyborczej i zagrzewając do walki o jak największą ilość głosów wyborców.
W konwencji wzięło udział około 100 osób.