Dziękujemy za każdy głos

Zakończyły się wybory parlamentarne. Państwowa Komisja Wyborcza podała listę posłów i senatorów wybranych do nowego parlamentu RP. Polskie Stronnictwo Ludowe startując z listy nr 5 osiągnęło piąty wynik w Polsce z poparciem 5,13 proc. (779 875 głosów). Uzyskaliśmy 16 mandatów posła i 1 mandat senatora.

Urszula Pasławska

Poseł Urszula Pasławska

Poparcie dla listy PSL w naszym okręgu wyborczym było większe niż w skali kraju i wyniosło 8,44% (22458 głosów), a na terenie powiatu giżyckiego 9,13% (1677 głosów). Frekwencja w skali powiatu była znacznie mniejsza niż ta krajowa i wyniosła 41,29% (z tym, że na terenach gmin wiejskich do urn poszedł średnio co trzeci uprawniony). W naszym okręgu wyborczym posłem na Sejm RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego została ponownie kol. Urszula Pasławska. Zbiorcze wyniki głosowania w naszym okręgu wyborczym można zobaczyć na stronach PKW. Z terenu powiatu giżyckiego kandydatami na posłów byli Ewa Ostrowska (516 głosów) i Radosław Król (1168 głosów).

Oto kilka słów od naszej Koleżanki poseł:

Szanowni Państwo,
dzięki Waszemu zaufaniu ponownie zostałam wybrana posłem na Sejm RP. W wyborach otrzymałam 6 tys. 354 głosów, za każdy chciałabym osobiście bardzo podziękować.
Już dziś zapewniam, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei. Swoją funkcję będę sprawować tak jak dotychczas – z pełnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością, poświęceniem sprawom ważnym dla mieszkańców Warmii i Mazur.
Bycie posłem – Waszym reprezentantem w Sejmie – uważam za misję publiczną, zaszczyt i obowiązek. Moje biuro poselskie jest i zawsze będzie dla Was otwarte. Możecie Państwo pisać do mnie w każdej sprawie – mój mail to urszula@paslawska.pl.
Razem zmienimy Warmię i Mazury!

Zachęcamy także do regularnego odwiedzania strony internetowej naszej posłanki oraz do obserwowania oficjalnego profilu Urszuli Pasławskiej na Facebooku, gdzie można na bieżąco dowiedzieć się o działalności swojej posłanki.

Na koniec warto wspomnieć o wynikach wyborów na senatora. Na terenie powiatu giżyckiego zwycięzcą był p. Stanisław Tołwiński z poparciem mieszkańców powiatu sięgającym 36,65%.  Niestety w pozostałych powiatach popierany przez PSL kandydat nie uzyskał już tak wysokiego poparcia i senatorem reprezentującym nasz region została kandydatka PiS Małgorzata Kopiczko z 36,44% poparciem. Kandydat popierany przez PSL p. Stanisław Tołwiński uzyskał poparcie 27,82% wyborców regionu, a senator poprzedniej kadencji p. Marek Konopka 33,09% głosów.