Członkowie i sympatycy giżyckiego PSL w Sejmie

W dniu 21.04.2015 członkowie oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyli wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Ruchu Ludowego oraz Sejmu RP.
Ruszyliśmy z Giżycka o 6:00 i do pierwszego punktu wycieczki dotarliśmy o godzinie 11:00. Wielkość i piękno Muzeum Ruchu Ludowego okazało się dla wielu zaskakujące. Eksponaty zgromadzone przy ulicy Wilanowskiej 204 ukazują 120 letnią historie ruchu ludowego. O tej historii oraz wszystkich zbiorach zgromadzonych w muzeum z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli nam pracownicy muzeum.


O godzinie 13:00 udaliśmy się na ulice Wiejską aby odwiedzić główny cel naszej wycieczki. Jeszcze przed wejściem do Sejmu mieliśmy okazje pozwiedzać okolice.
O 14:30 po szczegółowych kontrolach Straży Marszałkowskiej znaleźliśmy sie w budynku sejmu i zwiedzanie zaczęliśmy od wysłuchania pani przewodnik na widowni sali plenarnej. Następnie udaliśmy się do Hallu głównego gdzie ujrzeliśmy makietę całego kompleksu budynków Sejmu, tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II oraz laski marszałkowskie używane przez poprzednich marszałków. Potem szybka wizyta w znanej sali kolumnowej i niespodzianka tej wyprawy czyli spotkanie z przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL posłem Janem Burym.
Pan poseł odniósł się do historii PSL ale także do spraw aktualnych związanych z wyborami prezydenckimi oraz parlamentarnymi. Oczywiście nie zabrakło pytań ze strony uczestników wycieczki na które pan poseł z chęcią odpowiadał.


W okolicach godziny 16:00 udaliśmy się do autobusu aby bogatsi o wiedzę na temat ruchu ludowego oraz organizacji sejmu wrócić do Giżycka.
W świetnych nastrojach dotarliśmy do domu po godzinie 20:00